tumblr visitor stats
Botimet Max -
.

Sinopsi

Në faqet e këtij libri, amvisat do të gjejnë një numër të madh recetash gatimi, që do t’u krijojnë mundësinë që çdo ditë të sjellin në tryezat e tyre një shumëllojshmëri aromash dhe shijesh.

Në fillim jepen këshilla për shtrimin e tryezës; një amvisë duhet të dijë si ta shtrojë sa më bukur dhe thjesht një tryezë, sidomos për raste festash. Më pas renditen disa receta origjinale për përgatitjen e sallatave të ndryshme; mjafton që të zgjedhim fruta dhe perime të freskëta dhe do të kemi mundësi të përgatisim sallata të lehta, që do të na hapin oreksin.

Gjithashtu në këtë libër do të gjejmë jo pak receta për përgatitjen e gatimeve me mish dhe peshk. Në fund, tryezën mund ta pasurojmë me ëmbëlsira dhe pije freskuese të veçanta për stinën. Recetat e këtij libri rekomandohet të përdoren gjatë stinës së verës, por ato mund të përdoren gjatë gjithë ditëve të vitit; i vetmi rregull është t’i lini hapësirë fantazisë, duke kombinuar kënaqësinë e të gatuarit me kënaqësinë e të qëndruarit të tryezë.

Detaje rreth librit

Formati : Print
ISBN: 99943-37-30-0
Faqe : 240
Shtepia Botuese : Botimet Max

Ky liber shitet ne 2 formate:
Liber : $
eBook : $5.00

Receta Vere

Katerina Gremo


Kategoria:

Komentet

3 komente ne “Receta Vere”

  1. receta vere

    arba

  2. receta vere me pelqejne shum

    arba

  3. specat te pergatitura

    arba

Jepni mendimin tuaj

Kosto dhe koha e postimit

* Kostot dhe koha e shperndarjes. Me poshte jane shenuar cmimet e shperndarjes ne Dollar $ ne te gjithe vendet e botes sipas postes Shqiptare. TARIFAT

* Per porosi brenda Shqiperise koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 2-3 dite pune.

* Per porosi ne zonen e Evropes koha e mberritjes se porosise tuaj  eshte 7-9 dite pune

* Per porosi ne zonat e tjera te botes koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 15-20 dite pune.

** Nuk ka kosto shperndarje per librat ne formatin elektronik eBook