tumblr visitor stats
Botimet Max -
.

Sinopsi

Edgari e donte pushtetin, por i urrente aleatet e tij. Do ti dukej poshteruese nese do ta vinin ne loje perpara zgjedhesve, te cilet nuk kishin as nje te mijten e kapacitetit te tij per te arsyetuar.
Gjithashtu, ai nuk pranonte qe njerezit e zgjedhur nga kjo kope pa edukate dhe pa nivel, te kercenonin pozicionin e tij, qe duhej te ishte i qendrueshem per vete interesat e vendit.

Ne menyren e tij, ai ishte bere konsull i perjetshem. Kishte ditur te krijonte lidhje te drejtperdrejte me Presidentin, cka e bente te paprekshem.
Tashme, asnje minister Drejtesie nuk mund te sillej ne postin e vet si superior. Edgari ishte bere kuti i vetem i forces morale dhe politike.
Xhon Edgar Huveri, ne krye te FBI-se thuajse per nje gjysme shekulli ua ka imponuar pranine e tij ne hije te gjithe drejtuesve amerikane.
Nga viti 1924 deri me 1972, personazhet me te medhenj te histories se Shteteve te Bashkuara do te perndiqeshin deri ne intimitetin e tyre nga ai qe e hiqte veten mbrojtes i moralit.

Ky roman i kthen keto personazhe ne jete permes dialogeve, permbledhjeve te pergjimeve dhe dosjeve sekrete, qe zbulohen nga kujtimet e Klid Tolsonit, ndihmesi, por edhe i dashuri i Edgarit.

Detaje rreth librit

Formati : Print
ISBN: 978-99943-37-74-3
Faqe : 420
Shtepia Botuese : Botimet Max

Ky liber shitet ne 2 formate:
Liber : $
eBook : $9.00

Mallkimi i Edgarit

Marc Dugain


Kategoria:

Komentet

1 koment ne “Mallkimi i Edgarit”

  1. E kam lexuar kete liber. Eshte sh. i bukur.Por, ajo qe ka me shume rendesi eshte se eshte perkthyer sh. mire. Mendoj se eshte nje nga librat me te mire dhe me te bukur qe eshte perkthyer ne shqip.Kush deshiron ta bleje te mos hezitoje, pasi do ta pasuroje biblioteken personale me nje liber vertet sh. te vlefshem.

    Florika Tamburi

Jepni mendimin tuaj

Kosto dhe koha e postimit

* Kostot dhe koha e shperndarjes. Me poshte jane shenuar cmimet e shperndarjes ne Dollar $ ne te gjithe vendet e botes sipas postes Shqiptare. TARIFAT

* Per porosi brenda Shqiperise koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 2-3 dite pune.

* Per porosi ne zonen e Evropes koha e mberritjes se porosise tuaj  eshte 7-9 dite pune

* Per porosi ne zonat e tjera te botes koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 15-20 dite pune.

** Nuk ka kosto shperndarje per librat ne formatin elektronik eBook