tumblr visitor stats
Botimet Max -
.

$11.00

Sinopsi

“Dieta IG” – libri më i shitur në mbarë botën, tashmë i rishikuar dhe i plotësuar me receta të reja gatimi për mënyrën e ushqyerjes dhe me mbi 100 ushqime shtesë sipas grupeve – me ngjyrë të zezë, gri dhe të bardhë.

Shumë dieta dështojnë në praktikë, sepse ju merr uria, janë shumë të ndërlikuara apo thjesht nuk janë të shëndetshme. Me “Dieta IG” të Rick Gallop:

– Nuk do të ndieni uri.

– Nuk do të merreni më me llogaritjen e kalorive dhe karbohidrateve.

– Do të kuptoni se është një dietë e shëndetshme, plotëson nevojat ushqimore dhe ju dobëson duke pakësuar rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe të trurit.

E bazuar në Indeksin Glicemik ose IG, kjo dietë i ndan ushqimet sipas kohës së tretjes dhe të drejton në zgjedhjen e tyre sipas një sistemi shumë të thjeshtë dhe unik:  ngjyra e zezë tregon ushqimet e ndaluara;  ngjyra gri, ushqimet që mund të përdoren me raste;  ngjyra e bardhë, ushqimet që mund t’i përdorni pa kufizim.

“Të biesh në peshë është relativisht e lehtë me dieta të modës, por të mbash peshën optimale me këto dieta, është e vështirë dhe pothuajse e pamundur. Rick Gallop ka gjetur çelësin për dobësimin e qëndrueshëm.”

EDMUND H. SONNENBLICK, profesor dhe ish-shef i kardiologjisë në Kolegjin e Mjekësisë “Albert Ainshtain” të qytetit të Nju-Jorkut.

Detaje rreth librit

Formati : Print
ISBN: 978-99943-37-90-3
Faqe : 276
Shtepia Botuese : Botimet Max

Ky liber shitet ne 2 formate:
Liber : $11.00
eBook : $9.00

Dieta IG

Rick Gallop


Kategoria:

Komentet

Jepni mendimin tuaj

Kosto dhe koha e postimit

* Kostot dhe koha e shperndarjes. Me poshte jane shenuar cmimet e shperndarjes ne Dollar $ ne te gjithe vendet e botes sipas postes Shqiptare. TARIFAT

* Per porosi brenda Shqiperise koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 2-3 dite pune.

* Per porosi ne zonen e Evropes koha e mberritjes se porosise tuaj  eshte 7-9 dite pune

* Per porosi ne zonat e tjera te botes koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 15-20 dite pune.

** Nuk ka kosto shperndarje per librat ne formatin elektronik eBook