tumblr visitor stats
Botimet Max -
.

Sinopsi

Në këtë libër do të gjeni 100 receta për përgatitjen e picave, byrekëve, piteve, krepave, tartave dhe petullave. Lexojeni me kujdes dhe, përveçse do të pasuroni njohuritë tuaja në fushën e gatimit, do të kuptoni se s’është aspak e vështirë që çdo amvisë t’i përgatisë këto receta në çdo kohë për familjen e saj.

Tradicionalisht, këto që përshkruhen këtu janë nga ushqimet më të përdorura. Por mënyrat e përgatitjes së tyre, sidomos recetat më të reja të viteve të fundit, që vijnë kryesisht nga vendet mesdhetare e gjetkë, do t’i njihni për herë të parë.

Ato janë shpjeguar mjaft thjesht dhe në mënyrë praktike, si dhe janë grupuar sipas përbërësve që shtohen në to. Kështu, do të gjeni receta për përgatitjen e picave të shumëllojshme, të byrekëve të ëmbël, të kripur e me petë sfoliatë; receta për përgatitjen e piteve, tartave, krepëve të ëmbël dhe të kripur, si dhe receta për përgatitjen e petullave.

Në këtë mënyrë, amvisat jo vetëm do të kenë mundësi të përgatisin gatime të ndryshme, por edhe t’u përshtaten shijeve të familjarëve të tyre.

Detaje rreth librit

Formati : Print
ISBN: 978-99943-37-94-1
Faqe : 208
Shtepia Botuese : Botimet Max

Ky liber shitet ne 2 formate:
Liber : $8.00
eBook : $6.00

100 receta për përgatitjen e picave, byrekëve, krepeve etj

Katerina Gremo (Miftari)


Kategoria:

Komentet

10 komente ne “100 receta për përgatitjen e picave, byrekëve, krepeve etj”

 1. dua te di per kuzhinen

  sindi hasaj

 2. me tregoni per kuzhinen

  brenda antonela asnicar

 3. shum pica te shijshme

  katastrofale

 4. shum pica te miraaaaa ma shtin terpin hahaha sa qesharake

  katastrofale

 5. shum pica te mira
  se me ra te fikt duke i pare
  ahhahahhahhahahhahah

  mela

 6. pica shume e mire

  eva

 7. receta me krepa dhe me ushqime te tjera

  kela nuredini

 8. Bukur shume

  Blerina

 9. shum te burkua ju lumshin duart

  sosht merendi

 10. bravo nje pic sic shum e mir me shijen e syrit

  juli mullai

Jepni mendimin tuaj

Kosto dhe koha e postimit

* Kostot dhe koha e shperndarjes. Me poshte jane shenuar cmimet e shperndarjes ne Dollar $ ne te gjithe vendet e botes sipas postes Shqiptare. TARIFAT

* Per porosi brenda Shqiperise koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 2-3 dite pune.

* Per porosi ne zonen e Evropes koha e mberritjes se porosise tuaj  eshte 7-9 dite pune

* Per porosi ne zonat e tjera te botes koha e mberritjes se porosise tuaj eshte 15-20 dite pune.

** Nuk ka kosto shperndarje per librat ne formatin elektronik eBook